Vandaag en de komende dagen blijven de weersomstandigheden slecht voor de kwaliteit van onze lucht. Er is weinig wind en bijkomend is er een temperatuursinversie vanaf morgen en woensdag. Vanaf donderdag is er de verwachting dat de wind zal toenemen en de vervuiling betere verspreid zal worden in de atmosfeer. Men verwacht dat er tegen vrijdag geen overschrijdingen meer zullen zijn van de alarmdrempel.
Metingen vandaag, nog altijd hoge fijnstofconcentraties (PM10).
De informatiedrempel van 50 µg/m³ werd al overschreden in het Brussels gewest en wordt nu ook overschreden in Vlaanderen. Omdat verwacht wordt dat de PM10 concentraties in Vlaanderen en Brussel nog minstens 24 uur hoger zullen zijn dan 50 µg/m³ wordt de bevolking geïnformeerd. (informatie IRCLINE)
Meer informatie in het volgende bericht: http://www.irceline.be/nl/smog/smog_info/fijn-stof-informatiebericht-van-maandag-19-december-2016-update/view
Meer informatie over de fijnstofdrempels die de gewesten hanteren: http://www.irceline.be/nl/nieuws/nieuwe-informatiedrempel-voor-fijn-stof-in-de-drie-gewesten